Červen 22

Měsíc červen byl velmi pestrý. Začal dětským dnem, podnikali jsme výlety po okolí, do Kouřimi nebo Velkého Oseka. A také jsme si zasportovali....

  • Jeden červnový týden plný zábavy a radosti se nesl v duchu známých pohádek - četli jsme si o Červené Karkulce, Třech prasátkách, Ptáku ohniváku a dalších vytvořili jsme Karkulku i s vlkem, "postavili" domečky pro tři prasátka a zahráli si Člověče nezlob se. Ve středu jsme se vydali do Kouřimi do muzea lidových staveb - provedla nás velmi příjemná paní průvodkyně, která nám vyprávěla o tom, jak dříve lidé pečovali o svou hygienu, co jedli, jak se oblékali. Děti si zde utloukly vlastní máslo a pomalovaly dřevěnou hračku. Tímto zábava nekončila, protože nás v pátek navštívil soubor tanečníků v krojích a připravili si pro nás a naše kamarády z MŠ speciální pestrý program - divadelní vystoupení na téma masopust a vynášení Morany. Po vystoupení na děti čekal bohatý piknik a následovala bojová hra s pirátskou tematikou, ve které nechybělo hledání pokladu. Tímto bychom chtěli poděkovat p. Gebertové a jejímu týmu za nádherný den a také za dary, které našim dětem přivezli! Děkujeme! Moc jsme si to s vámi užili.
  • Zúčastnili 19.HER PRO RADOST V KOLÍNĚ. Bylo to úžasné, moc děkujeme organizátorům za pozvání a budeme se těšit na příště. A ty medaile jsme přivezli...
  • Další týden strávený převážně venku na čerstvém vzduchu aneb učíme se hrou a poznáváme svět na vlastní oči. Navštívili jsme taktilní stezku a naučnou stezku v lesoparku Borky. V pátek za námi přišel náš psí kamarád Woody, který si pro nás připravil stezku odvahy a na konci na nás čekal i poklad. Ani o víkendu děti s tetami nezahálely a šly se podívat k Polepským vodopádům. Zkrátka další příjemně strávený týden.
  • Vyrazili na výlet do Velkého Oseka. I přes to, že nás doprovázely blesky a hromy, tak jsme si výlet náramně užili. Tímto mockrát děkujeme personálu Motel U Jezera, že jsme bouřku mohli přečkat u nich. Nechyběly procházky do přírody a relax u zmrzliny. V pátek jsme oslavili 13. narozeniny jedné z našich slečen.